Dzień Książki z przedszkolakami

Z okazji Światowego Dnia Książki, który obchodzony jest 23 kwietnia, Bibliotekę odwiedziły najstarsze grupy przedszkolaków, czyli „Motylki”, „Sowy” i „Pszczółki”. Dzieci uczestniczyły w zajęciach, które miały na celu zapoznanie ich z historią pisma i książki od czasów najdawniejszych do współczesnych. Dzięki prezentacji multimedialnej przedszkolaki mogły zobaczyć, jak zmieniała się forma książki na przestrzeni dziejów i jaką rolę odegrała w rozwoju cywilizacji. Dużą atrakcją były rekwizyty, np. gliniana tabliczka z pismem klinowym, zwój papirusowy, pismo węzełkowe (kipu), a także możliwość zobaczenia e-booków i audiobooków. Najwięcej emocji wzbudziło jednak pisanie gęsim piórem – dzieci przez chwilę mogły poczuć się jak średniowieczni zakonnicy, którzy ręcznie przepisywali kodeksy. W tym dniu nie mogło oczywiście zabraknąć czytania książki – mali miłośnicy literatury dziecięcej z uwagą wysłuchali opowiadania o książeczce, która zamieszkała w bibliotece. Na zajęciach powstały również kolorowe ilustracje do książki, którą będzie można podziwiać na wystawie podczas Tygodnia Bibliotek (8-15 maja).