Cała Polska czyta w Bibliotekach

W dniach 30 maja–6 czerwca w całej Polsce obchodzony jest XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Z tej okazji Bibliotekę w Sławkowie odwiedziły zaprzyjaźnione przedszkolaki, 1 czerwca – z Miejskiego Przedszkola, 2 czerwca – z „Akademii Jasia i Małgosi”. Spotkania rozpoczynało odczytanie „Lokomotywy” Juliana Tuwima (rekomendowane przez Fundację ABCXXI, organizatora akcji). Wiersz był inscenizowany tekturowym pociągiem, który ledwo dźwigał ciężkie ładunki (armata okazała się za ciężka). Dzieci mogły uczestniczyć w „załadunku” pociągu, co oczywiście było nie lada atrakcją. Kolejną bohaterką dnia okazała się „Mała Syrenka”, jej historia (na podstawie baśni Andersena) bardzo poruszyła małych słuchaczy – rozmowa na temat losów Syrenki (znanej dzieciom jako Arielka z bajek Disneya) wzbudziła wiele emocji. Na koniec spotkania każde dziecko mogło zapozować do zdjęcia i stać się częścią obrazu, przygotowanego specjalnie na Tydzień Czytania Dzieciom.