Wieczór autorski i nietypowa „Wystawa Wierszy” Krzysztofa Marka Machy.

Krzysztof Macha jest poetą, pisarzem, dziennikarzem społecznym i menadżerem. Na jego dorobek literacki składają się trzy książki poetyckie: "Niewystąpienie w pubie Manhattan", „Dzieci umierają rosnąc", „Autoportret z P.” oraz powieść „Dzień Lunatyka”. Pan Krzysztof ciągle poszukuje nowych środków wyrazu i lubi eksperymentować. Aby wyrazić swoją ekspresję twórczą sięgnął po haiku - trójwersową miniaturę poetycką rodem z XVII – wiecznej Japonii. Jest też słuchaczem polskiej szkoły klasycznego haiku KUZU w Tokio. W tym roku zdobył pierwsze miejsce w konkursie „Jesienny ogród” w kategorii haiku nowoczesne organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Haiku.
Spotkanie w Bibliotece miało formę performance, ponieważ twórczość poety wykracza poza sferę słowa – jego poezję można nie tylko czytać, ale i oglądać. Uczestnicy wieczoru otoczeni przez niezwykłą „Wystawę Wierszy” mogli podziwiać nie tylko utwory, ale i poznać źródła inspiracji poety. W trakcie spotkania Pan Krzysztof Macha zaprezentował wiersze z tomiku „Autoportret z P.”, a wśród nich niezwykle ważny dla siebie utwór „Jestem chory na Polskę”. W dalszej części wieczoru poeta opowiedział o sztuce haiku. Uczestnicy poznali podstawowe zasady jej tworzenia oraz mieli możliwość napisania własnych utworów tego typu. Niektóre z nich zostały docenione przez samego gościa i okazały się prawdziwymi perełkami.Pan Krzysztof Macha zakończył wieczór serią krótkich, rymowanych i dowcipnych wierszyków tzw. moskalików, przygotowanych specjalnie na okoliczność wizyty w sławkowskiej Bibliotece. Uczestnicy spotkania mieli możliwość zakupu książek i otrzymania autografu poety.