Z miłości do słodkości- warsztaty cukiernicze w Bibliotece.

Dzień Kobiet zasługuje na to, by trwać nieco dłużej... Zgodnie z tą tezą, aby nieco przedłużyć należne kobietom uściski, podarunki, kwiaty i inne przyjemności Biblioteka Miejska rozpoczęła świętowanie już 7 marca.
Przez trzy godziny sławkowska Książnica stała się pracownią słodkości w której niepodzielnie królowało ciasto. Naszym gościem specjalnym tego wieczoru była nieoceniona i wszechstronnie utalentowana Pani Ania Jędrzejewska, właścicielka artystycznej pracowni tortów „Słodkie Królestwo” (facebook.com/SlodkieKrolestwoDG, www.slodkiekrolestwo.pl). Pani Ania prowadziła w Bibliotece warsztaty dekoracji cukierniczej.
Zajęcia rozpoczęła degustacja tortu wykonanego przez Panią Anię, będącego arcydziełem sztuki cukierniczej, zarówno pod względem smaku, jak i wyglądu. Podobnie rzecz miała się z misternymi mufinkami, bajkowymi bezami w rozmaitych kształtach oraz przekąskami typu cake pops. Trzeba przyznać, że słodki bufet, który przygotowała dla naszych gości Pani Ania cieszył i oko i podniebienie.
Po tym smakowitym wstępie Panie przystąpiły do pracy i pod czujnym okiem właścicielki „Słodkiego Królestwa” rozwijały swój kunszt cukierniczy podczas skomplikowanego, kilkuetapowego procesu zdobienia lukrem staropolskich pierniczków. Wszystkie Uczestniczki warsztatów okazały się bardzo utalentowane, a pierniczki szybko pokryły się barwnymi, fantazyjnymi wzorami.
Podczas pracy zgromadzone Panie wymieniały doświadczenia kulinarne oraz poznawały tajemnice wypieków, których rąbka uchyliła tego wyjątkowego wieczoru nasza specjalistka. Każda z Pań mogła zabrać do domu wytworzone podczas zajęć urocze dzieła sztuki.
Należy przyznać, że spotkanie upłynęło w wyjątkowej atmosferze i było szczególnie udane.
Składamy serdeczne podziękowania Pani Annie Jędrzejewskiej za przyjęcie naszego zaproszenia, poprowadzenie piernikowych warsztatów oraz przygotowanie wyjątkowych smakołyków, które uprzyjemniły „babski wieczór” w Bibliotece.