Noc z Andersenem w Bibliotece

Już po raz 13 Biblioteka Miejska gościła nocą trzecioklasistów, by wspólnie świętować 214 urodziny znamienitego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, odkrywać klasykę jego utworów i przekazywać młodym czytelnikom ich uniwersalne wartości. Dzieci poznały zarys biograficzny z życia Andersena, a następnie, wysłuchały wybranych baśni, dzięki uprzejmości Burmistrza Miasta Sławkowa, Pana Rafała Adamczyka, Przewodniczącego Rady Miasta, Pana Łukasza Hoflera oraz Pani Teresy Goniewicz, właścicielki firmy Marlesz. Po quizie wiedzowym na temat życia i twórczości Andersena, w którym zwyciężyła Wiktoria Massalska, rozpoczęły się poszukiwania skarbu, którym tradycyjnie był tort przygotowany dla uczestników Nocy z Andersenem przez piekarnię i cukiernię Emilia Kristof. Posileni uczniowie z zapałem przystąpili do dalszych atrakcji wieczoru wśród których było m.in. tworzenie trójwymiarowych obrazów znanych baśni, spacer uliczkami miasta, pokaz mody piżamowej oraz zajęcia z programowania przy użyciu interaktywnych robotów edukacyjnych Photon i dyskoteka. Na zakończenie bardzo długiego dnia Biblioteka przeobraziła się w salę kinową z ekranem na suficie. Wówczas „Anderseny”, „Czytelnicy” i „Czarne Batmany” leżeli już grzecznie w śpiworach i powoli przenosili się z bajkowej Biblioteki do baśniowej krainy snów.

Składamy serdeczne podziękowania właścicielom firmy MARLESZ za objęcie patronatem „Nocy z Andersenem” oraz wsparcie finansowe, firmie rodzinnej Emilia Kristof sp. z o.o. za ufundowanie tortu oraz młodzieży z grupy „WyGRAni” za wszelką pomoc techniczną i miłą obecność.