Link do przyszłości

Miejska Biblioteka Publiczna w Sławkowie wzięła udział w trzeciej edycji projektu „Link do przyszłości. Młodzi, Internet, Kariera”. Jest to przedsięwzięcie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, realizowane dzięki środkom firmy Microsoft i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. 10 marca młodzież z pierwszej klasy liceum wzięła udział w spotkaniu z Mikołajem Komórem,  koordynatorem i coachem projektów UE, specjalistą ds. wizerunku, absolwentem SGH, biznesmenem. Mikołaj Komór jest jednym z 20 młodych profesjonalistów, którzy w całej Polsce odwiedzają biblioteki, szkoły i domy kultury. To młodzi ludzie mający ciekawą, przyszłościową pracę związaną z nowoczesnymi technologiami. Wszystkich łączy charyzma, pasja i ważne doświadczenia zawodowe, mogące być inspiracją dla młodzieży. Uczniowie sławkowskiego liceum mieli okazję dowiedzieć się, jak wygląda jego dzień pracy, wspólnie rozmawiano o nowych zawodach i zastanawiano się, które z nich są najbardziej przyszłościowe. Całość miała charakter warsztatowy – były quizy, pytania i wspólne ćwiczenia.