Tablety w Twojej bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Sławkowie została zakwalifikowana do projektu „Tablety w Twojej bibliotece", który jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek. Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego wyposaży w tysiąc tabletów biblioteki, które zostały wyłonione w konkursie. Nasza placówka znalazła się wśród 233 wyróżnionych bibliotek (spośród 651 uczestniczących w konkursie) i otrzymała trzy tablety Apple iPad Air 16GB Wi-Fi wraz z akcesoriami. Dodatkowo FRSI udostępnia bibliotekom pakiet edukacyjny: aplikacje z instruktażem i scenariuszami zajęć, szkolenia online (webinaria) oraz kurs iTunesU dostępny na tablecie.

Nowe tablety na pewno wzbogacą ofertę sławkowskiej biblioteki i pozwolą w nowy sposób promować czytelnictwo. Poprzez udostępnianie na miejscu lub wykorzystywanie ich podczas organizowanych zajęć bibliotekarze będą mogli skutecznie zachęcać mieszkańców Sławkowa do uczenia się, tworzenia treści multimedialnych i dzielenia się nimi z innymi ludźmi. Tablety są łatwe w użyciu, dają natychmiastowy dostęp do wszystkich swoich funkcji i zainstalowanych programów, pozwalają na wygodne czytanie obszernych treści, a nawet całych książek. Zawierają także rozmaite aplikacje edukacyjne, na przykład do nauki języków obcych, rysowania czy projektowania. Więcej informacji na temat możliwości korzystania z tabletów można uzyskać w siedzibie biblioteki. Zapraszamy!