Noc z Adnersenem

Miejska Biblioteka Publiczna w Sławkowie już po raz dziewiąty włączyła się do międzynarodowych obchodów urodzin H.C. Andersena, przygotowując całonocne spotkanie z dziećmi. Motywem przewodnim takiego spotkania są baśnie i bajki, a celem – rozbudzenie w dzieciach zainteresowań czytelniczych oraz idei głośnego czytania. W nocy z 27 na 28 marca grupa trzecioklasistów ze Szkoły Podstawowej w Sławkowie mogła cieszyć się zabawą w Bibliotece. Imprezę uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Sławkowa pan Rafał Adamczyk, Przewodnicząca Rady Miasta pani Marta Rus, a także pani Teresa Goniewicz z firmy „Marlesz” (która objęła imprezę honorowym patronatem i ufundowała posiłki oraz materiały plastyczne dla dzieci), którzy przeczytali wybrane baśnie Andersena. Dzieci w skupieniu słuchały czytających, a później oglądały prezentację multimedialną, wiedząc że ich uwaga i wiedza zostaną później sprawdzone w konkursie. Znawcą życiorysu i baśni Andersena okazał się Jakub Pustuł, w konkurencjach grupowych zwyciężyła natomiast klasa III c. Po zakończeniu części oficjalnej i podzieleniu tortu urodzinowego przyszedł czas na zabawy. Tej nocy nikt się nie nudził, bo program wypełniony był różnorodnymi atrakcjami – były zabawy plastyczne i sprawnościowe, gra strategiczna (szukanie skarbu), pokaz mody piżamowej i dyskoteka. Chociaż początkowo większość dzieci deklarowała, że tej nocy nie zaśnie, to jednak zmęczenie dało o sobie znać i powoli biblioteka przeszła w stan uśpienia. Rano wszyscy w dobrych humorach zjedli śniadanie, a później witali się z rodzicami i przekazywali wrażenia z nocy w Bibliotece.

Dyrekcja Biblioteki pragnie złożyć gorące podziękowania Państwu Teresie i Leszkowi Goniewiczom, właścicielom firmy MARLESZ, za objęcie imprezy honorowym patronatem i ufundowanie posiłków dla dzieci oraz właścicielom piekarni Emilia&Kristof za ufundowanie tortu i pieczywa.