Czytam sobie w bibliotece

Sławkowska Biblioteka zakwalifikowała się do ogólnopolskiego programu „Czytam sobie w bibliotece” (organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i wydawnictwo Egmont).

W ramach projektu bibliotekarze otrzymali materiały edukacyjne, w skład których wchodzi dziewięć książek z serii „Czytam sobie”, plakaty promocyjne, scenariusze zajęć oraz teczki z kolorowankami, dyplomami, zawieszkami i zakładkami dla najmłodszych. Na podstawie tych materiałów zostaną zorganizowane zajęcia, na których dzieci w twórczy sposób zinterpretują literaturę, korzystając z takich form wyrazu jak film, animacja, plastyka czy teatr.

"Czytam sobie w bibliotece" to pomysł na promocję czytelnictwa, skierowany do najmłodszych czytelników – dzieci w wieku 5-8 lat. Celem programu jest dotarcie do bibliotek szkolnych i publicznych z konkretnymi narzędziami, które nie tylko zachęcą dzieci do nauki samodzielnego czytania, ale także pomogą bibliotekom zbudować własny program działań animacyjnych wokół literatury!