Mali "Odkrywcy" w Bibliotece

28 października odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Czytam sobie w bibliotece”. Przedszkolaki z Komnaty pod globusem – wspólnie z bohaterką książeczki Rafała Witka „Maja na tropie jaja” – wyruszyły w długą i pełną przygód podróż w poszukiwania złotego jaja. Dzieci z uwagą wysłuchały opowiadania i z ciekawością śledziły pokaz slajdów z pięknymi ilustracjami Emilii Dziubak. W kolejnej części spotkania trzeba się było spakować na wyprawę – każdy musiał włożyć do walizki jedną rzecz, która wydawała mu się niezbędna. Zajęcia były świetną okazją do rozmowy na temat podróżowania: celów podróży, środków lokomocji itp. Na koniec wszystkie dzieci samodzielnie wykonały kolorowe papugi, które później z dumą prezentowały na wspólnej fotografii.