XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Biblioteczna Kraina Czarów

2 czerwca, z okazji XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, Biblioteka zamieniła się w Krainę Czarów.
Przygoda rozpoczęła od wypicia magicznego eliksiru, dzięki któremu dzieci zmniejszyły się i wpadły do króliczej nory. Podążając śladami Alicji, uczestnicy spotkali całą galerię postaci z pogranicza snu i jawy. Dzieci wzięły udział w zwariowanych konkurencjach: rzucanie do karty, wyścig z filiżankami, pieczenie tortu Królowej, turniej krokieta oraz przejście ścieżki uważności. Nie zabrakło także smakołyków, których skosztowaliśmy na herbatce u Kapelusznika: pysznych babeczek oraz orzeźwiających galaretek. A wszystko to pod bacznym okiem Królowej Kier. Szczęśliwe zakończenie zawodów pozwoliło przeprowadzić wesołą sesję zdjęciową, po której każdy uczestnik otrzymał dyplom i karciany upominek z Bibliotecznej Krainy Czarów. Dziękujemy za wspaniałą zabawę!
Biblioteczna Kraina Czarów Biblioteczna Kraina Czarów Biblioteczna Kraina Czarów Biblioteczna Kraina Czarów Biblioteczna Kraina Czarów Biblioteczna Kraina Czarów