?Śląska Akademia Senior@?

with Brak komentarzy
Sukcesem zakończył się w lutym bezpłatny kurs komputerowy dla seniorów

Projekt realizowany był w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sławkowie przez Fundację Partycypacji Społecznej i miał na celu rozwój kompetencji cyfrowych seniorów 65+ województwa śląskiego z zastosowaniem działań szkoleniowych i animacyjnych w środowisku lokalnym. Szkolenie obejmowało cykl aż 15 czterogodzinnych spotkań. Na taką formę spędzania wolnego czasu zdecydowało się dziesięcioro Sławkowian.

Od października 2018 roku w poniedziałkowe poranki sala komputerowa Biblioteki wypełniała się po brzegi Seniorami, którzy przyjęli wyzwanie i postanowili ?oswoić komputer?. Nie było łatwo, gdyż zajęcia miały bardzo rozbudowany program, a prowadzący postawił wysoko poprzeczkę. Pilna praca kursantów i życzliwa atmosfera sprzyjały jednak nauce. Uczestnicy szkolenia zyskali nie tylko cenną wiedzę o możliwościach i zagrożeniach jakie niesie ze sobą internet, ale również nabyli umiejętności bezpiecznego poruszania się i komunikowania w sieci, wyszukiwania informacji, dokonywania zakupów, czy składania zamówień i rezerwacji online. Nie było dla nas zatem zaskoczeniem, że wszyscy bez problemu ukończyli szkolenie. Zwieńczeniem ich pracy jest piękna prezentacja multimedialna ?Sławków wczoraj i dziś?, która wkrótce będzie dostępna w internecie.

Regularne spotkania kursantów i ich trenera oprócz niewątpliwych zalet edukacyjnych były także okazją do spotkań towarzyskich przy kawie, podczas których seniorzy mogli omówić zagadnienia poruszane podczas kursu lub wymienić się doświadczeniami i miło spędzić czas pogłębiając stare i zawierając nowe przyjaźnie, które motywują ich do różnorodnych działań i aktywności w społeczności naszego miasta.

Nagroda za intensywny udział w projekcie była niebagatelna. Każdy z uczestników otrzymał certyfikat i tablet, który pozwoli utrwalić zdobytą wiedzę i umożliwi seniorom pozostawanie aktywnymi w internecie.

 

Seniorzy na zajęciach

 

 

Seniorzy na zajęciach

Seniorzy na zajęciach

Seniorzy na zajęciach

 

 

.