Wakacje z podróżami na półmetku

with Brak komentarzy
Grupa około trzydzieściorga dzieci uczestniczy w tym roku w wakacyjnych zajęciach w Bibliotece.

Spotykamy się w czwartki, by przez dwie godziny poznawać ciekawe miasta w Polsce, wspólnie bawić się oraz tworzyć małe dzieła sztuki, które związane są tematycznie z miejscami „odwiedzanymi” przez dzieci podczas podróży w Bibliotece.

Na początek przyjrzeliśmy się położeniu Polski w Europie. Przypomnieliśmy sobie naszych zagranicznych sąsiadów oraz podzieliliśmy kraj na województwa. Następnie „zwiedziliśmy” wybrane miasta Polski i poznaliśmy ich zabytki, a w międzyczasie odwiedziliśmy krasnoludki we Wrocławiu, fabrykę Wedla w Warszawie i plażę w Gdańsku, gdzie dzieci mogły puścić na wody wyobraźni zrobione własnoręcznie stateczki.

uczestnicy wakacji w bibliotece

uczestnicy wakacji w bibliotece uczestnicy wakacji w bibliotece uczestnicy wakacji w bibliotece

uczestnicy wakacji w bibliotece