Wielki finał projektu WyGRAni

with Brak komentarzy
W fantastycznej atmosferze odbył się finał projektu WyGRAni, realizowany w ramach programu ?Równać Szanse? Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży. Przeprowadzenie projektu było możliwe dzięki pozyskaniu przez Bibliotekę dotacji w wysokości 8500 zł.
Młodzi regularnie spotykali się przez pracowitych 6 miesięcy, by wspólnie utworzyć w Bibliotece i wyposażyć Klub Gier Planszowych. Podjęli współpracę ze specjalistami w dziedzinie ?planszówek?, aby nauczyć się jak grać w różnorodne gry, ale również, by poznać bogatą historię powstawania gier planszowych jak i ich ogromną różnorodność. By lepiej zagłębić się w temat uczestnicy projektu odwiedzali miejsca dedykowane miłośnikom gier, jak np. Muzeum Gry i Komputerów Minionej Ery we Wrocławiu, czy Kawiarnię Ludiversum w Katowicach.

Dzięki przeprowadzonemu projektowi Biblioteka zyskała profesjonalny Klub Gier Planszowych, młodych przyjaciół, miłośników gier oraz nowe doświadczenia pracy z młodymi osobami w ciekawym projekcie. Natomiast młodzież działająca tu w dużej mierze samodzielnie nabyła m.in. umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach, osiągania wyznaczonych celów, czy współpracy w grupie rówieśników.
Finał stał się dla WyGRAnych dobrą okazją do zaprezentowania umiejętności organizacyjnych (zakupy, plan wydarzeń, zaproszenia) oraz miejscem gdzie mogli sprawdzić się podczas prowadzenia spotkania, dopilnowania szczegółów Turnieju Rummikub (który odbywał się podczas Finału) oraz sceną na której pochwalili się swymi talentami.
Pan Szymon Rojewski został laureatem I miejsca w Turnieju, które stało się dla niego przepustką do Ogólnopolskiego Turnieju Rummikub w Warszawie, Pan Jarosław Nosek zdobył II miejsce, a Pani Monika Nosek zajęła III miejsce w turnieju.
Laureatom Turnieju gratulujemy!
Dziękujemy Panu Sławomirowi Wiechowskiemu za pomoc w organizacji Turnieju Rummikub.
#rownacszanse
#rummikub
wielki finał projektu wygrani
wielki finał projektu wygrani
wielki finał projektu wygrani
wielki finał projektu wygrani