XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

biblioteczna akademia pana kleksa z okazji cała polska czyta dzieciom

Takich przedmiotów nie ma w żadnej szkole! Kleksografia, kolorystyka, guzikologia, rupieciarnia, eksperymenty doktora Paj-Chi-Wo. W tym roku z okazji XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, Miejska Biblioteka Publiczna w Sławkowie zorganizowała Biblioteczną Akademię Pana Kleksa. Uczniowie zdobyli umiejętność pisania guzikami, robienia olbrzymich kleksów, kolorowania kawałkami włóczki oraz tworzenia pływających perełek. Nawet podczas przerw międzylekcyjnych, nie było czasu na nudę. Dzieci szukały ukrytych guzików, ozdabiały swoje twarze kolorowymi piegami oraz słuchały piosenek z bajecznego filmu „Akademia Pana Kleksa”. Świętowanie zakończyliśmy smakowaniem słodkich przekąsek a każdy uczestnik otrzymał dyplom ukończenia Akademii. Dziękujemy za wspaniałą zabawę!